Никола Попоски

  во

  Во текот на вчерашниот ден и доцна синојка, 14 актуелни пратеници од ВМРО-ДПМЕ се изјаснија преку фејсбук статуси дека нема да гласаат во Собранието на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Никола Попоски, поранешниот министер за надворешни работи вечерва ќе гостува на „Топ тема“ во Телма каде што ќе дебатира со актуелниот министер Никола ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Како што најавивме на 14. и 15. септември во Скопје, на улица „Македонија“ ќе се одржи „Статуафест – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Интернационалниот уличен Фестивал СТАТУАФЕСТ – Другото лице на улицата ќе се оддржи на 14ти и 15ти септември, на улица Македонија со почеток во 18:00 часот па ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Интернационалниот уличен уметнички фестивал „Статуафест – Другото лице на улицата“ ќе се оддржи на 14 и 15 септември, на улица „Македонија“ со почеток во 18 ...
  сите 39 | | | веќе видена

  За неколку дена во Скопје повторно ќе се одржи интернационалниот уличен уметнички фестивал СТАТУАФЕСТ – Другото лице на улицата. Фестивалот ќе се оддржи на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција, Оливер Кадик, денеска во македонскиот Парламент ќе се сретне со ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција Оливер Кадик, денеска ќе има средби во македонскиот Парламент. Кадик ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција Оливер Кадик, денеска ќе има средби во македонскиот Парламент. Кадик ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција Оливер Кадик, денеска ќе има средби во македонскиот Парламент. Кадик ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција Оливер Кадик, денеска ќе има средби во македонскиот Парламент. Кадик ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Францускиот сенатор и претставник на француските државјани кои живеат надвор од Франција Оливер Кадик, денеска ќе има средби во македонскиот Парламент. Кадик ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Апелацискиот суд Скопје денес на јавна седница ги отвори шесте жалби на првостепената пресуда за случајот „Тенк" со која поранешниот премиер, Никола Груевски и ...
  сите 89 | | | веќе видена

  За Германија е многу важно прашањето за евроатлантската иднина на Македонија, а 30.септември е шанса за влез во НАТО. За нас секогаш ќе останете Македонци кои ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рекордно ниска реализација на капиталните инвестиции годинава, иако владата предводена од СДСМ сама си го проектираше Буџетот. Наместо вест да е реализација и ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Станува збор за алармантно ниско ниво на реализирани капитални инвестиции кои водат до други опасности за економијата, велат за Фактор домашни економски ...
  сите 153 | | | веќе видена