Младиќ

  во

  Меѓународниот суд во Хаг го усвои барањето на одбраната на Ратко Младиќ за изземање на тројца судии од апелацискиот совет кој ќе ја разгледува жалбата на ...
  | | веќе видена

  Меѓународниот суд во Хаг го усвои барањето на одбраната на Ратко Младиќ за изземање на тројца судии од апелацискиот совет кој ќе ја разгледува жалбата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Меѓународниот суд во Хаг го усвои барањето на одбраната на Ратко Младиќ за изземање на тројца судии од апелацискиот совет кој ќе ја разгледува жалбата на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Милорад Додик побара од парламентот на Република Српска да го повлече извештајот од 2004 година, составен од претходната влада, која го призна масакрот во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За време на опсадата на Сараево се случија многу злосторства, а едно од најпотресните се случи на улицата Бакаревиќ. Масакрот на оваа улица се случи на 26 јуни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Борис Малагурски, српски режисер, продуцент, сценарист, и активист инспириран од македонско – грчкиот спор за името неодамна направи една своевидна мала ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Иако за време на нивната венчавка сите очи биле вперени во Меган Маркле и принцот Хари, многумина кои внимателно набљудувале не можеле да не го забележат ...
  сите 79 | | | веќе видена