МКФ

  во

  Најавите на „СПОРТМЕДИА“ пред малку добија потврда од МКФ. Нашата најдобра кошаркарска репрезентација квалификацискиот дуел со Косово закажан за втори декември ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје дојде до нова победа во домашниот шампионат и тоа против АВ Охрид со тоа што истата беше остварена далеку потешко од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  КК Шкупи одново на дневен ред во МКФ, и уште еднаш на добро позната тема, недостиг на финансии. Момент со кој клубот од Чаир еднаш веќе се соочи со „судот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководството на Македонската кошаркарска федерација го објави и официјално конкурсот преку кој ќе се бараат предводници на нашите младински селекции (во обете ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уште една закана дојде од МКФ до клубовите. Оние кои ги немаа(т) реализирано своите финансиски обврски спрема федерацијата, ќе бидат суспендирани, односно нема ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Женскиот национален тим на Македонија на 17 ноември ќе биде домаќин на Шведска во квалификациите за Евробаскетот 2019 година, а тој натпревар ќе се игра во ...
  сите 13 | | | веќе видена