Метрополис

  во

  Кога сум во Македонија сум многу возбуден и опуштен, затоа што моите домаќини секогаш ми ја пренесуваат таа специфична фамилијарна енергија. Кога сум во салата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Десет трговски центри се евакуирани во рускиот главен град Москва поради извештаи за закана од бомба, објави денеска Министерството за вонредни состојби на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Се оптегкнува Србинка во Охрид на плажа кај Наумечта (во МЕТРОПОЛИС БИЧ) и му вели на келнерот: -Молим вас господине једно пиче са лимун, може и коктел да је ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќеилјадната публика што ја исполни арената „Борис Трајковски“ во Скопје, вчеравечер уживаше во вистински спектакл што го приредија Стјепан Хаусер и Лука ...
  | | веќе видена

   Авантуристите секогаш знаат дека најинтересните работи во живoтот се случуваат на пат. Пред само неколку дена двајцата велешани, Коста Тахов, аудио ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Овој викенд водителка и новинар на „Антена 5" радио Ана Шутиновска се омажи за Гордан Лазаревски, стоматолог од Скопје. Свадбата која помина во кругот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Овој викенд водителка и новинар на „Антена 5“ радио Ана Шутиновска се омажи за Гордан Лазаревски, стоматолог од Скопје. На вечната љубов посведочија кумовите ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Овој викенд водителка и новинар на „Антена 5“ радио Ана Шутиновска се омажи за Гордан Лазаревски, стоматолог од Скопје. Свадбата која помина во кругот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Група јапонски ентузијасти последните три години ги посветиле на создавање речиси наежувачки реалистичен град во популарната компјутерска игра Minecraft, а ...
  сите 3 | | | веќе видена