Констанца

    во

    Најдобриот ракометар на РК Металург, Филип Кузмановски побарал да биде ослободен од обврските од страна на клубот. Металург му должи неколку плати на играчот, ...
    сите 20 | | | веќе видена

    Во големото финале екипата на Целје Пивоварна Лашко триумфираше минимално со резултат 25:24 против тимот на Констанца предводена од македонскиот тренер Звонко ...
    сите 9 | | | веќе видена