Киргистан

  во

  За изградбата на првата фаза на аеродромот во Истанбул, кој вчера беше свечено отворен, само досега биле ангажирани 10 илјади работници, а инвестирани се 6 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  За изградбата на првата фаза на аеродромот во Истанбул кој вчера беше свечено отворен, само досега биле ангажирани 10 илјади работници, а инвестирани се 6 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За изградбата на првата фаза на аеродромот во Истанбул кој вчера беше свечено отворен, само досега биле ангажирани 10 илјади работници, а инвестирани се 6 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Душанбеу, главниот град на Таџикистан, се одржува 17. самит на премиерите на државите од Шангајската организација за соработка - SCO. На дводневниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека со претседателите на Казахстан и Русија повторно дискутирале за бесцарински извоз на српскиот “Фиат 500 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Седум земји-членки на Заедницата на независни држави изведуваат маневри заедно со против-воздушната одбрана во кои што учествуваат стотина авиони, соопштија од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бројот на Европејци заболени од карцином е во пораст, додека смртноста од оваа болест опаѓа, наведуваат од Светската здравствена организација (СЗО). Според ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бројот на Европејци заболени од карцином е во пораст, додека смртноста од оваа болест опаѓа, наведуваат од Светската здравствена организација (СЗО). Според ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Секој петти и секоја шеста жена во светот, заболува од рак, предупредува Светската здравствена организација. Светската здравствена организација (СЗО) ...
  сите 20 | | | веќе видена