Катанија

  во

  Италијанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да ја суспендира цела Серија Б лига откако три второлигаши банкротираа (Чезена, Бари, Авелино) и така првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Втората лига во Италија е привремено стопирана додека не се донесе конечна одлука за бројот на тимови кои ќе се натпреваруваат таму. Од Лигата решија да ја ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Охрид, 3. септември 2018 (ИНПРЕС) – Угледниот The Guardian, објави туристички водич за 10 најдобри дестинации за одмор на крајот од летото. Како најпривлечни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Престижниот британски магазин „The Guardian“ објави листа од десетте најдобри градови за одмор во Европа, а на таа листа се најде и нашиот бисер Охрид. Доколку ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Угледниот The Guardian, објави туристички водич за 10 најдобри дестинации за одмор на крајот од летото. Како најпривлечни според историските убавини што ги ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Раководителот на италијанската Агенција за лекови Стефано Вела поднесе оставка во знак на протест поради острата политика на Владата во врска со мигрантските ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Раководителот на италијанската Агенција за лекови Стефано Вела поднесе оставка во знак на протест поради острата политика на Владата во врска со мигрантските ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Раководителот на италијанската Агенција за лекови Стефано Вела поднесе оставка во знак на протест поради острата политика на Владата во врска со мигрантските ...
  сите 9 | | | веќе видена