Јасмин

  во

   Старлетата призна дека до носот ѝ допираат различен спектар од ароми, зависно од тоа дали е среќна, или, пак, со скршено срце. Истовремено, старлетата ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Република Македонија согласно Законот за државните награди се доделуваат државни награди со кои се оддава општествено признание за особено значајни ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поради тоа Јасмин Мустафа и Антони Голд, основачите на компанијата „ROAR“ (ВРЕСОК) која за цел го има спречувањето на насилството врз жените, решиле да ги ...
  | | веќе видена

  Бразилската манекенка и ангелот на Викторија со најдолг стаж, вчера ја прошета модната писта за последен пат со крилјата на грбот. На вчерашната ревија на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мирисните екстракти од растенијата (етеричните масла) низ векови, па и денес, се користат за лековити цели. Така, додека лавандата релаксира и смирува, ...
  | | веќе видена

  Зачестените акции на МВР и откривањата на случаи на криумчарење мигранти. Зошто некој се обидува да собира политички поени од маката на луѓето кои се принудени ...
  сите 10 | | | веќе видена