Јанукович

  во

  Белорускиот претседател Александар Лукашенко се закани дека ќе ги протера странските новинари кои ги обвини за поттикнување протести против него, пред ...
  сите 29 | | | веќе видена

  САД и испорачаа на Украина воена опрема во вредност од 60 милиони долари, која вклучува противтенковски ракети, со цел земјата да може да и се спротивстави на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Американскиот магазин „Атлантик“ пишува дека претседателот Доналд Трамп досега владеел по својот автократски инстинкт и сега го чека судбината на автократите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кога започна Арапската пролет, војната во Сирија, мигрантската криза? Која година е избран Доналд Трамп, а кога беше одржан референдумот во Велика Британија? ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Украински обвинители отвориле истрага откако првиот руски патнички воз пристигна на Крим преку мостот што овој полуостров во Црно море го поврзува со Русија. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Украински обвинители отвориле истрага откако првиот руски патнички воз пристигна на Крим преку мостот што овој полуостров во Црно море го поврзува со Русија. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Политичката ситуација во Боливија по заминувањето од власт на претседателот Ево Моралес, личи на украински „Мајдан“ од 2004 година, изјави портпаролката на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Државното биро за истраги на Украина потврди дека доставило обвинение до јавниот обвинител против петтиот претседател на земјата, Петро Порошенко, пренесува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државното биро за истраги на Украина потврди дека доставило обвинение до јавниот обвинител против петтиот претседател на земјата, Петро Порошенко, пренесува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Многу Украинци сега стравуваат дека нивната држава може да настрада од жестоката политичка битка во Вашингтон Украина е во центарот на процесот за импичмент ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Скандалот околу телефонскиот разговор на Трамп со украинскиот претседател Зеленски се врти околу поранешен ангажман на Хантер Бајден за украинска фирма. Против ...
  сите 300 | | | веќе видена