Иван Тричковски

  во

  Досега заедно со репрезентациите на Грузија и Белорусија го обезбедија учеството во завршните борби за континенталниот собир. Последниот патник ќе го дознаеме ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Македонија ја оствари првата цел, го освои првото место во четвртата група во Дивизја Д во Лигата на нациите, а како дополнителен бонус во март 2020 година ќе ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација синоќа на најдобар можен начин ги комплетираше натпреварите од дебитантската Лига на нации. На арената „Филип Втори“ во ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Иван Тричковски го предводеше со капитенската лента нашиот национален тим во вечерашната средба против Гибралтар која ја реализиравме со високи, убедливи (4:0) ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Како што и најавивме, така и се потврди, стартните 11 објавени за дуелот против Гибралтар вечерва во новиот натпревар од УЕФА Лигата на нации. ПОВЕЌЕ ТУКА ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го пречекува Гибралтар во натпревар од последното, шесто коло во Лигата на нации. Иван Тричковски кој беше стрелец на гол ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го пречекува Гибралтар во натпревар од последното, шесто коло во Лигата на нации. Иван Тричковски кој беше стрелец на гол ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го пречекува Гибралтар во натпревар од последното, шесто коло во Лигата на нации. Иван Тричковски кој беше стрелец на гол ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го пречекува Гибралтар во натпревар од последното, шесто коло во Лигата на нации. Иван Тричковски кој беше стрелец на гол ...
  сите 61 | | | веќе видена