Иван Тричковски

  во

  Давор Здравковски излезе како победник од битката со Иван Тричковски во четвртфиналето на Купот на Кипар. Во вечерашниот реванш во Ларнака двете екипи ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Давор Здравковски ќе игра во полуфиналето на Купот на Кипар со својот АЕЛ Лимасол откако во четвртфиналето го елиминираше тимот на Иван Тричковски, АЕК ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вечерва во 18 часот се игра реванш дуелот од 1/4 финалето во Купот на Кипар меѓу АЕК Ларнака и АЕЛ Лимасол. Се најавува и како дуел меѓу Давор Здравковски и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Иван Тричковски и неговите соиграчи имаат одличен резултат од 0:0 за реваншот во четвртфиналето на кипарскиот куп против АЕЛ Лимасол. Интересен беше дуелот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Загрижувачка е формата на двајцата поранешни играчи на Палермо, кои едно време жареа и палеа на Сицилија и се стандардни репрезентативци. Александар Трајковски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Добро е, здрав е. Иван Тричковски, нашиот репрезентативец се врати по повредата, одигра вечерва 90.минути, во последните секунди беше заменет,за својот АЕК ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сампдорија – Наполи (20:45 ч.) Победата на Наполи против Јувентус треба да биде стимул за гостите да се обидат да врзат два триумфа во низа и полека да го ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Хуманитарниот тикет за овој викенд ќе го направиме со еден од најдобрите голгетери, кој во моментот се наоаѓа на 12-то место на листата на стрелци во светот. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мала паника во АЕК Ларнака имаше во изминатите неколку денови. Имено во саботата Иван Тричковски, најдобриот фудбалер на кипарскиот тим на мечот со АЕЛ, мораше ...
  сите 7 | | | веќе видена