Иван Тричковски

  во

  Македонскиот репрезентативен напаѓач, Иван Тричковски со својот АЕК Ларнака имаше еден необичен меч во првенството на Кипар, меч кој сигурно ќе го памети до ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Дербито на кипарското фудбалско првенство, помеѓу АЕК Ларнака и Омонија од Никозија, заврши со 2-2, а главен лик во оваа претстава беше нашиот Иван Тричковски. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Иван Тричковски и АЕК Ларнака ја продолжија соработката до 2022 година. Македонскиот репрезентативец и еден од најдобрите играчи на кипарскиот тим, по ...
  сите 13 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Летонија, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија со многу важна победа (0-2) се враќа од Рига која ги зголемува шансите за пласман ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Македонија е на прагот на втората победа во европските квалификации за континенталниот шампионат следната година, а водиме со 2:0 по првото полувреме против ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Вечерва нема што да се брани во Рига, па и двајцата селектори, Игор Ангеловски и Славиша Стојановиќ се одлучија да почнат со офанзивни состави. Кај нас како ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Селекторот Игор Ангеловски одлучи да играа многу поофанзивно против Летонија, отколку што тоа беше случај со Израел и ќе нападне на три бода и победа со Иван ...
  сите 102 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Рига, Летонија Никола Ѓуровски Македонската репрезентација максимално офанзивно ќе настапи на денешниот квалификациски натпревар против Летонија кој ...
  сите 110 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Летонија, Никола Ѓуровски Квалитетот е на македонска страна, тоа не е тајна, но ќе треба да се потврди и на теренот. Победата е единствената опција за ...
  сите 103 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Летонија, Никола Ѓуровски Ајде во „тројки“, кон мене, и во полн спринт…Така Иван Јовановски Карас, кондицискиот тренер во стручниот штаб на Игор ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски и репрезентативецот Иван Тричковски на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот натпревар ...
  сите 122 | | | веќе видена