Иван Тричковски

  во

  Иван Тричковски е на пат да стане легенда на АЕК Ларнака, а капитенот на кипарскиот прволигаш денеска потпиша нов договор до 2022 година. Македонскиот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Македонскиот интернационалец Иван Тричковски останува во АЕК Ларнака, соопшти кипарскиот тим на својата интернет страница. Како што соопшти клубот Тричковски ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во пријателски натпревар АЕК Ларнака со 2-0 беше подобар од Докса, на мечот настапија дури пет Македонци, а најмногу се истакна Стефан Спировски. Македонија За ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Стефан Спировски постигна фантастичен гол со удар од над 30 метри на пријателскиот меч меѓу Докса и АЕК Ларнака, а бомбата што ја упати со десната нога заврши ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во пријателски натпревар како подготовка за новата натпреварувачка сезона на Кипар екипата на АЕК Ларнака со 2:0 беше подобар од Докса. На овој дуел настапија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пишува: Зоран ЃоршоскиТримилионскиот трансфер на Давид Тошевски од Работнички во рускиот Ростов, кој е убедливо најголемиот и најскапиот во историјата на ПМФЛ, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ниту Лил, ниту ДС Јунајтед или Интер, а уште помалку Ц. Звезда или Галатасарај, имено победник во трката за бисерот на Работнички Давид Тошевски, е Ростов. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен фудбалер, Стефан Спировски, официјално беше претставен како ново засилување за АЕК Ларнака, откако ги мина медицинските тестови и ...
  сите 13 | | | веќе видена