Иван Тричковски

  во

  Иван Тричковски вели дека ќе даде се од себе за да помогне Македонија да освои три бода на гостувањето кај Летонија. Македонија Македонија утре (понеделник) со ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Игор Ангеловски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, очекува неговите избраници да триумфираат на утрешниот дуел со Летонија во рамките на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Иван Тричковски е во одлична форма и веројатно ќе добие шанса да игра од почеток против Летонија во Рига, утре од 20.45 часот. Ќе мораме да играме поофанзивно ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Иван Тричковски вели дека ќе даде се од себе за да помогне Македонија да освои три бода на гостувањето кај Летонија.Македонија утре (понеделник) со почеток од ...
  сите 153 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Летонија, Никола Ѓуровски Австријците им дадоа шест гола, па иако и нас не декласираа во Скопје, сепак, јасно е дека Летонците се најслабата селекција ...
  сите 170 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Израел, Никола Ѓуровски Македонската репрезентација ќе настапи во очекуваниот состав на средбата против Израел во Бер Шева, без капитенот Горан Пандев ...
  сите 266 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес – конференција спроти утрешниот натпревар против Израел најави дека нашиот ...
  сите 260 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Израел, Никола Ѓуровски Атмосферата е одлична, поразите од Полска и од Австрија не се заборавени, од нив треба да се извлече поука за враќање на ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го одржа првиот тренинг на израелска почва каде утревечер ќе го одигра петтиот квалификациски натпревар за пласман на ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Ветувачки порази од Тричковски и Алиоски, Македонија нема друг избор отколку да тргне кон победа во пресметката со Израел ако сака овие квалификации да ги ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација ја очекува битка со Израел в четврток од 20:45 на стадионот во Бер Шева, битка која сите во нашиот табор веруваат дека можеме да ја ...
  сите 130 | | | веќе видена