Иван Тричковски

  во

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на повикани фудбалери за претстојните квалификациски натпревари со ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Влатко Стојановски доби покана од селекторот Игор Ангеловски и ќе биде единствениот дебитант на списокот од 23-ца фудбалери на македонската фудбалска ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за престојните квалификациски натпревари против Израел и ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски денеска го објави списокот со играчи за претстојните два натпревара во квалификациите за ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Напаѓачот на францускиот прволигаш Ним, Влатко Стојановски, ќе добие дебитантски повик во А-репрезентацијата на Македонија за претстојните квалификациски ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Тимовите во кои настапуваат македонски фудбалери вечерва немаа среча во реавнш дуелите од третото квалификациско коло на Лигата на Европа. Малатијаспор каде ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Иван Тричковски продолжува да ги тресе мрежите во најмасовното европско натпреварување, вечерва мајсторски со глава донесе реми за АЕК Ларнака против Гент. ...
  сите 36 | | | веќе видена