Иван Тричковски

  во

  Иван Тричковски го постигна и петтиот гол за АЕК Ларнака во квалификациите за Европа Лигата, а вечерва погоди мајсторски со глава во англиски стил и го спаси ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбалски шампион Шкендија ќе имаше убава шанса, можеби најдобрата за историски влез во групите на Лига Европа. Подобриот од Дуделанж-Номе Калју ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Иван Тричковски е јунакот на реванш мечевите во четвртфиналното квалификациско коло за настап во Европа Лигата, а УЕФА под чија капа е ова натпреварување со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Левски долго ќе го паметат македонскиот репрезентативец Иван Тричковски, откако капитенот на АЕК Ларнака ги постигна сите погодоци во триумфот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Иван Тричковски го одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата откако постигна четири гола за АЕК Ларнака на гостувањето против Левски. Македонецот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Иван Тричковски имаше шоу во Софија на мечот меѓу Левски и АЕК Ларнака, неговиот тим победи со 4-0 а тој ги постигна сите голови. Лига Европа АЕК Ларнака ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски сам го растури Левски во Софија, а по покерот голови на капитенот на АЕК Ларнака, бугарските медиуми пишуваат дека ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски блескаше на денешниот натпревар на неговиот АЕК Ларнака против Левски во рамките на квалификациите за ...
  сите 75 | | | веќе видена