Иван Тричковски

  во

  Македонската фудбалска репрезентација денеска ги започнува подготовките за последните два квалификациски натпревари против Австрија (16 ноември) и Израел (19 ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Селекторот Игор Ангеловски се соочува со проблеми поради повреди пред престојните последни квалификациски мечеви за ЕП 2020. Македонија на 16. ноември гостува ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија ги започна за припремите последните два квалификациски меча во циклусот за ЕП 2020. Селекторот Ангеловски ќе има ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски се соочува со големи проблеми во пресрет на последните два квалификациски натпревари против ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Иван Тричковски, Езџан Алиоски и Стефан Спировски се повредени и нема да играат против Австрија и Израел за македонската фудбалска репрезентација во финалните ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија се соочува со многу кадровски проблеми во пресрет на последните два квалификациски натпревари од циклусот за ЕП 2020, ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса. АЕК Ларнака ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски го постигна десеттиот гол сезонава во кипарското првенство, а неговиот тим АЕК Ларнака оствари драматична победа ...
  сите 17 | | | веќе видена