Интерпол

  во

  Српскиот претседател Александар Вучиќ, во емисијата Кирилица на телевизија „Хепи“ изјави дека Никола Груевски влегол во Србија со уредни документи, дека во тој ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти, по денешниот неуспех на Косово да се зачлени во Интерпол, изјави дека претседателот на државата Хашим ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ му се обрати на српското претседателство по повод гласањето во Генералното собрание на Интерпол за членство во Косово. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Владата на Косово објави дека „зачленувањето на полицијата на Косово во Интерпол пропадна“ и изрази „големо разочарување поради тоа што на Косово не му се ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти, по денешниот неуспех на Косово да се зачлени во Интерпол, изјави дека претседателот на државата Хашим ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави синоќа дека поранешниот премиер Никола Груевски со регуларни документи влегол во Србија, дека во тој момент ...
  сите 62 | | | веќе видена

  ТВ21 испрати барање до „Интерпол“ да одговори на прашањето зошто Никола Груевски не е ставен на нивната листа како лице по кое се трага или е исчезнато. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кремљ денеска објави дека изјавата на група американски сенатори против изборот на руски кандидат за Меѓународната полициска организација (Интерпол) е изборна ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Амбасадите на САД во Белград и на Велика Британија во Приштина, оценија дека одлуката Косово да не се прими во Интерпол е разочарувачка, додека амбасадорот на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски влегол во Унгарија од Србија на граничниот премин ...
  сите 62 | | | веќе видена