Индијан Велс

  во

  Шпанецот мораше да се откаже поради проблеми со коленото. Роџер Федер доби голем подарок! Вториот најдобар тенисер на светот Рафаел Надал без борба го предаде ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Роџер Федерер во добро расположение го очекува почетокот на првиот Мастерс во сезоната, турнирот во Индијан Велс. Швајцарецот во Калифорнија пристигна од Дубаи ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Вториот тенисер во светот, Рафаел Надал го повреди коленото во натпреварот против Карен Хачанов во четвртфиналето на Индијан Велс. И покрај болката во ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер, Рафа Надал по голема борба со 2:0 по сетови (7:6, 7:6) го совлада русинот Карен Хачанов во четвртфиналето од Мастерсот во Индијан Велс. ...
  сите 109 | | | веќе видена