Индијан Велс

  во

  Британските медиуми објавиле приказна во која тврдат дека знаат дека Новак во текот на престојот во Њујорк за време на траењето на УС Опен успеал брзо да ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Српскиот ас моментно се наоѓа во Србија, два дена помина на Копаоник на „Другаријада“ , а се очекува за тој период за време на престојот во Белград одлучи дали ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Неверојтната приказна на сензационалната победничка на УС Опен, Бјакна Андреску почнува кога нејзините родители од Романија во деведесетите се преселиле во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Канадската тинејџерка Бјанка Андреску (19) во финалето непријатно ја изненади Американката Серена Вилијамс и го освои последниот Грен слем сезонава, „УС Опен“. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Чиле – Перу (02:30 часот – полуфинале, Копа Америка) Синоќешниот спектакл меѓу Бразил и Аргентина заврши во корист на Кариоките, а ноќта меѓу среда и четврток ...
  сите 2 | | | веќе видена