Харпер

  во

  Канадскиот пратеник и кандидат за премиер, Ерин О’Тул, вети дека ако биде избран, ќе ја премести амбасадата на својата земја во Израел од Тел Авив во Ерусалим. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во моментов има повеќе од една милијарда пушачи во светот и се очекува овој тренд да се задржи најмалку до 2025-та година. Благодарение на интензивните кампањи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Џени Шимизу и Анџелина Џоли се запознале на сетот на филмот „Foxfire“, а Џоли подоцна изјавила дека се заљубила во колегешката на прв поглед. Анџелина Џоли ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Освојувачката на „Оскар“, Анџелина Џоли, честопати во интервјуа вели дека меѓу нејзините бракови со Џони Ли Милер и Били Боб Тортон била заљубена во жена. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Додека милиони луѓе можеби се опседнати со Кајли Џенер и нејзините сестри, фановите на „Карџенер“ се чини дека уште повеќе се за заљубуваат во нејзината ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Познатите личности во Велика Британија споделија објави во чест на Денот на таткото. На водечката позиција се наоѓа 46-годишната Викторија Бекам, која постави ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ирска Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути. Актерката и манекенка Ирска Болдвин (24) при секое појавување во јавноста ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ирска Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути. Актерката и манекенка Ирска Болдвин (24) при секое појавување во јавноста ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ќерката на Ким Басинџер и Алек Болдвин носеше проѕирна маица за протестот, под која што немаше градник, а лицето го покри со заштитна маска за безбедност од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ирска Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути. Актерката и манекенка Ирска Болдвин (24) при секое појавување во јавноста ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ирска Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути. Актерката и манекенка Ирска Болдвин (24) при секое појавување во јавноста ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ирска Болдвин често се облекува така што привлекува внимание со своите атрибути. Актерката и манекенка Ирска Болдвин (24) при секое појавување во јавноста ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мајкл Џордан ја заврши кариерата по освоената шеста титула на крајот од сезоната 1997/98, по што Чикаго Булс никогаш не успеа да си го врати победничкиот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Не мислете на лошите вести, продолжениот карантински викенд, затворените граници… и опуштете се во кругот на семејството заедно со: „Индијана Џонс“, „Ѕвездени ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во сезоната 1993/94 во НБА лигата се водеше една од најнезивесните битки за титулата најдобар стрелец. Младиот центар на Орландо меџик, Шекил О`Нил, водеше во ...
  сите 27 | | | веќе видена