Хари

  во

   Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните критичари. Таа отсекогаш имала добри стајлинзи, а посебно откако влезе ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Саманта Грант Маркл, полусестрата на војвотката од Сасекс Меган Маркл, повторно се најде во центарот на вниманието кај медиумите откако јавно изјави дека била ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Принцот Хари признал дека и ден денес паничи кога ќе ја здогледа баба му кралицата Елизабета Втора низ ходниците во Палатата Во документарецот „Queen of the ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На 1 октомври се очекува во САД да излезе премиерата на документарецот за кралицата Елизабета. Филмот не открива премногу за годинашната кралска венчавка, но ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Британскиот музичар и пејач Елтон Џон смета дека земјите на Балканот и Русија се премногу хомофобни во однос на ЛГБТ-заедницата на овие простори. Џон заедно со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во организација на движењето против хендикеп „Полио Плус“, денеска во просториите на прилепското средно економско училиште „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во организација на движењето против хендикеп Полио Плус во просториите на СОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, беше организирана панел дискусија. Тема на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во организација на движењето против хендикеп Полио Плус во просториите на СОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, беше организирана панел дискусија. Тема на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тема на дискусијата, на која учествуваа и градоначалникот Илија Јованоски, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и пратеникот Хари Локвенец, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во организација на движењето против хендикеп „Полио Плус“, денеска во просториите на прилепското средно економско училиште „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, ...
  сите 15 | | | веќе видена