Хамид

  во

  Група маскирани лица синоќа нападнале канцеларии на неколку телевизиски станици во Багдад, каде вчера во протестите загинаа 14 лица. Според телевизијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Укинувањето на заплената на танкерот „Стена имперо“ е финализирано, но танкерот сепак се соочува со обвиненија, напиша на„Твитер“ портпаролот на иранското ...
  | | веќе видена

  Укинувањето на заплената на танкерот „Стена имперо“ е финализирано, но танкерот сепак се соочува со обвиненија, напиша на„Твитер“ портпаролот на иранското ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Иранскиот амбасадор во Лондон, Хамид Баединед, денеска изјави дека товарот на нафтениот танкер „Адрикан Дарја 1“ е продаден на приватна компанија и со тоа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иранскиот амбасадор во Лондон, Хамид Баединед, денеска изјави дека товарот на нафтениот танкер „Адрикан Дарја 1“ е продаден на приватна компанија и со тоа ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Иранскиот амбасадор во Лондон, Хамид Баединед, денеска изјави дека товарот на нафтениот танкер „Адрикан Дарја 1″ е продаден на приватна компанија и со тоа ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На денешен ден, 31 август: 12.- Роден е римскиот цар Гај Јулиј Цезар Германик Калигула. Владеел свирепо, непресметливо, самоволно и со невидено расипништво од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германското обвинителство го обвини Абдул Хамид С, кој работел за германската војска, за шпионажа за иранските разузнавачи. Во изјавата на обвинителството се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На тој начин со денови танкерите беа причина за продлабочување на спорот меѓу Иран и западните земји. Премиерот на Гибралтар, Фабијан Пикардо, одлучи да го ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Полноќниот експрес задоцни за 180 секунди на патот до добитен тикет со коефициент малку поголем од 43. Во последното издание на нашата редовна содржина, во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Илинденски ретроспективи Илинденското востание е резултат на десетгодишната револуционерна активност на Внатрешната организација предводена од Даме Груев, Гоце ...
  сите 66 | | | веќе видена