Хамид

  во

  Припадник на германските вооружени сили со потекло од Авганистан е уапсен во вторник под обвинение дека со години шпионирал за иранската тајна служба, соопшти ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ова требаше да биде првата колумна во 2019 година, но е првата во „Северџистан“. Тастатурата едвај ја гледам низ солзи, па затоа не очекувајте ништо повеќе од ...
  | | веќе видена

  Во 2016 година, американскиот граѓанин Хамид Адели купил модел на Ferrari F 430 на старо, произведен во 2007 година, од еден салон за автомобили на Mercedes во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Општина Шуто Оризари апелираат до целата бизнис заедница, медиумите, невладините организации и сите релевантни фактори да се вклучат во донирањето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од Општина Шуто Оризари апелираат до целата бизнис заедница, медиумите, невладините организации и сите релевантни фактори да се вклучат во донирањето на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Од Општина Шуто Оризари апелираат до целата бизнис заедница, медиумите, невладините организации и сите релевантни фактори да се вклучат во донирањето на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Успешно завршени пристапни разговори за членство во НАТО на што претходеше покана од Брисел, со образложение дека реформите во одбраната на Македонија се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Успешно завршени пристапни разговори за членство во НАТО на што претходеше покана од Брисел, со образложение дека реформите во одбраната на Македонија се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На нешто помалку од две илјади метри надморска височина во тесната долина меѓу планинскиот венец Хиндукуш се наоѓа Кабул. Се смета за еден од највисоките ...
  сите 22 | | | веќе видена