Ѓорѓи Чековски

  во

  Кошаркарите на „Работнички“ и на МЗТ, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се запишани како ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички, МЗТ Скопје и Црвена Ѕвезда, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Глобалниот сајт „Евробаскет“ ги промени податоците за националноста на македонските кошаркари. На профилите од Перо Антиќ , Дамјан Стојановски и Ѓорѓи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Глобалниот сајт „Евробаскет“ ги промени податоците за националноста на македонските кошаркари. На профилите од Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Глобалниот сајт „Евробаскет“ ги промени податоците за националноста на македонските кошаркари. На профилите од Перо Антиќ , Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Македонските кошаркари Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веќе се запишани како кошаркари од Северна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кошаркарите на „Работнички“ и на МЗТ, Перо Антиќ, Дамјан Стојановски и Ѓорѓи Чековски на професионалните профили на „Еуробаскет“ веке се запишани како ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во третиот меч од финалната серија на плеј-офот, Работнички по трет пат го совлада МЗТ Скопје, ја прекина доминацијата на „металците", и го освои својот 15. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  МЗТ Скопје смета дека судијата Игор Митровски е главниот виновник за нивниот вчерашен пораз од Работнички во вториот натпревар од финалната серија.МЗТ Скопје ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Тимот на МЗТ Скопје во драматичен меч ја загуби и втората битка со Работнички во финалната серија за титулата и е на чекор да го загуби тронот во македонската ...
  сите 48 | | | веќе видена