Ѓаволи

  во

  Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Интер донело одлука да го стави на трансфер листа хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ. Перишиќ веќе ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Шпекулациите во Италија велат дека Нероаѕурите брзо би ја пополниле дупката при евентуално заминување на Хрватот од составот, тоа би го сториле со што би ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ откриваат неколку дубари кога е во прашање Радамел Фалкао, за да ги изигираат правилата, Манчестер јунајтед и Монако договориле ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао се најде во документите од „Фудбал ликс", сомнителни договори се превани при неговиот трансфер од Монако во Манчестер јунајтед, како и оној од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и во тековната сезона бележи многу променливи резултати и е далеку од посакувата цел, квалитетна, атрактивна игра и напад на трофеите во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Во игра како и што навикнавме во фудбалот биле милиони… „Фудбал Ликс“ и понатаму објавува строго доверливи информации од договорите на фудбалерите. Досега кога ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и во тековната сезона бележи многу променливи резултати и е далеку од посакувата цел, квалитетна, атрактивна игра и напад на трофеите во ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Доколку не биде продолжена соработката со шпанскиот интернационалец Давид де Хеа, раководните лица на Манчестер Јунајтед ќе се обидат да ги осигураат услугите ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Швајцарија е третата селекција која обезбеди пласман на завршниот турнир во Лигата на нации кога се во прашање составите од елитната група А. Вечерва ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Харис Сеферовиќ постигна хет-трик во ѕвездената ноќ на швајцарската репрезентација во Луцерн, а настрада фаворизираната Белгија. Во меч на одлука за победник ...
  сите 74 | | | веќе видена