Гал

  во

  Мартин Демикелис ја заврши својата играчка кариера како член на Малага, но сепак фудбалските фанови најмногу ќе го паметат по своите настапи кои ги имаше за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога во 2008 година требаше да го замени Франк Рајкард, сите членови на одборот на Барселона биле за Жозе Мурињо, освен Хуан Лапорта. Во тоа време каталонскиот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Германците стигнаа до нови информации. Познато е дека Манчестер Сити го посакуваше Пеп Гвардиола во своите редови уште кон крајот на 2015 година. Сепак, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Повеќето географски мапи кои сме ги виделе се засновани на Маркаторова проекција – дури и “Google Maps” до неодамна ги користел варијантите на оваа проекција ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светот не е таков каков што изгледа. Повеќето географски мапи кои сме ги виделе се засновани на Маркаторова проекција - дури и "Google Maps" до неодамна ги ...
  сите 4 | | | веќе видена