Гал

  во

  Николина Пишек откако со сопругот и децата беше исфрлена од вилана каде што латуваше, се огласи за хрватските медиуми, а сега се појавија и видеа кои настанале ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вејн Руни го гледа тимот на Манчестер сити како еден од фаворитите за освојување на Лигата на шампионите, а изненадувачки упати критики кон својот поранешен ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Најдобриот бугарски фудбалер на сите времиња и некогаш легенда на Барселона Христо Стоичков даде одговор на прашањето за Хуан Роман Рикелме и неговата лоша ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Бугарската легенда Христо Стоичков отворено го критикуваше Луис Ван Гал и порача дека тој е главниот виновник што Хуан Роман Рикелме не успеал во Барселона. Во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ворскла од Полтава се пласира во финалето на Купот на Украина, откако успеа да го елиминира Мариупол со 3:2 по подобро изведување на пеналите. Во регуларниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Луис Ван Гал важи за еден од најдобрите тренери во историјата, а тоа го покажува и она што го остави зад себе. Низ својата кариера Ван Гал веруваше во младите ...
  | | веќе видена

  Холандскиот стратег, Луи ван Гал важи за еден од најдобрите тренери за работа со млади фудбалери. Токму затоа, низ својата долгогодишна кариера тој многу ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Грегори Ван Дер Вил откри дека имал прилика да го облече дресот на Баерн Минхен, меѓутоа се решил да не ја прифати понудата од германскиот гигант. Во 2010 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Аднан Јанузај беше донесен во Манчестер јунајтед како голем талент, предвидувањата одеа дотаму што го нарекуваа вториот Кристијано Роналдо, многу се очекуваше ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Велс откри од кој тренер научил најмногу за својата тренерска работа. Иако многумина очекуваа изборот да падне на Сер Алекс ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Велс откри од кој тренер научил најмногу за својата тренерска работа. Иако многумина очекуваа изборот да падне на Сер Алекс ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Тимот на Војводина на драматичен начин по изведување на пенали славеше над Младост и обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Србија. Лалатовиќ направи ...
  сите 2 | | | веќе видена