Франсоа

  во

  Раскошниот 19-каратен розов дијамант наречен „Розово наследство” синоќа беше продаден за над 50 милиони евра на аукција на Кристи’с во Женева. Ова е нов ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најголемиот розев дијамант е продаден на есенска аукција во Женева. Дијамантот го купил познатиот златар Хари Винстон. Британската аукциска куќа „Кристи“ го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Бившиот директор на Мастерсот во Париз,Жан Франсоа Којол, открил дека челниците на овој турнир исполнувале одредени барања на Швајцарецот Роџер Федерер за да ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Селма во понеделникот во Њујорк покажа зошто се смета за актерка со префинет стил. 52- годишната актерка беше облечена во беспрекорен фустан од виолетово ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Законот забранува минстрите, пратениците, и членовите на локалните власти да ги вработуваат венчаните или невенчаните сопружници, родители и деца под закана од ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Законот забранува минстрите, пратениците, и членовите на локалните власти да ги вработуваат венчаните или невенчаните сопружници, родители и деца под закана од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Законот забранува минстрите, пратениците, и членовите на локалните власти да ги вработуваат венчаните или невенчаните сопружници, родители и деца под закана од ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Законот забранува минстрите, пратениците, и членовите на локалните власти да ги вработуваат венчаните или невенчаните сопружници, родители и деца под закана од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Законот забранува минстрите, пратениците, и членовите на локалните власти да ги вработуваат венчаните или невенчаните сопружници, родители и деца под закана од ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Франција започна со националната истрага за случаите во кои бебиња се родени со деформирани или без раце, откако беа откриени абнормални стапки на деформации ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Франција започна со националната истрага за случаите во кои бебиња се родени со деформирани или без раце, откако беа откриени абнормални стапки на деформации ...
  сите 9 | | | веќе видена