Флензбург

  во

  Екипата на Вардар нареднава сезона ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а денеска ги дозна ривалите за првиот дел, поточно за групната фаза. Eурофарм ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен гигант Вардар ги доби противниците за групната фаза за следната сезона во Лигата на шампиони. „Црвено-црните“ ќе ја имаат улогата на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Францускиот тим Монпеље е првиот ривал на европскиот првак Вардар во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Тоа е единствената дефинитивна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Ракометниот европски првак Вардар, заедно со првиот фаворит за трофејот во новата сезона, екипата на Пари Сен Жермен, се носители во првиот барабан на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Европскиот ракометен првак Вардар од првиот барабан ќе ги чека можните противници во групната фаза од ЛШ во сезоната 2019/2020. Заедно со „црвено-црните“ е и ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Европскиот ракометен првак Вардар од првиот барабан ќе ги чека можните противници во групната фаза од ЛШ во сезоната 2019/2020. Заедно со „црвено-црните” е и ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Eвропската куќа на ракометот позитивно одговори на барањето на Еурофарм Работник за „вајл-карта“ и вицешампионот првпат ќе игра во елитата. Учесници во Лигата ...
  сите 62 | | | веќе видена

  ЕХФ денеска ги објави апликантите за новата сезона во Лигата на шампионите, Вардар како бранител на трофејот е сигурен македонски учесник, а вајлд карта ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров, за хрватските медиуми го анализираше сензационалниот подвиг на Вардар, кој спротивно од очекувањата, стана ...
  сите 24 | | | веќе видена