Флензбург

  во

  Организаторот на играта на Вардар Сташ Скубе имаше голема засулга за саботната победа над Мотор Запорожје со 38:28 во 12. коло од Б-групата на Лигата на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Ниту еден од тројцата македонски репрезентативци Филип Талески, Филип Кузмановски и Жарко Пешевски не се израдуваа на победи на своите екипи на денешните ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Главното изненадување во 18. коло од Бундеслигата го приредија македонскиот репрезентативец Мартин Томовски и неговиот Лудвигсхафен, кои со 25:23 (12:12) го ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Почина Јана, храбрата охриѓанка за која се собираа средства за лекување во Барселона . За повеќе од два месеци се собраа половината од потребните за лекувањето ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Почина Јана, храбрата охриѓанка за која се собираа средства за лекување во Барселона. За повеќе од два месеци се собраа половината од потребните за лекувањето ...
  сите 8 | | | веќе видена

  33-годишната Јана Арсовска од Охрид почина денеска по 4-годишна битка со ракот. Во рок од повеќе од два месеци се собраа половина од потребните пари за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Почина Јана, храбрата охриѓанка за која се собираа средства за лекување во Барселона. За повеќе од два месеци се собраа половината од потребните за лекувањето ...
  сите 12 | | | веќе видена