Флензбург

  во

  Крилото на Вардар заедно со Остроушко се единствените ракометари од двете македонски екипи кои учествуваа во Лигата на шампионите кои се најдоа во поширокиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимур Дибиров е единствениот ракометар на Вардар што се наоѓа меѓу 50-те кандидати за дрим-тимот на Лигата на Шампионите за сезоната 2019/20. Сезоната ќе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Европската ракометна федерација (ЕХФ), со скромна сума на пари ќе се обиде да им даде утеха на клубовите кои обезбедија пласман во разигрувањето во Лигата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Минатата седмица Европската ракометна федерација (ЕХФ) донесе низа на одлуки кои донесаа реакции во јавноста, а една од нив беше таа да ги откаже ...
  сите 24 | | | веќе видена

  И Германија официјално стави крај на оваа ракометна сезона, односно со оваа одлука беше потврдено само дека нема услови за да се комплетира натпреварувачката ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Европскиот шампион Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со екипата на ПИК Сегед (Унгарија). Првиот дуел од осмина-финалето се игра во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Европскиот шампион Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се соочи со екипата на ПИК Сегед (Унгарија). Првиот дуел од осмина-финалето се игра во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонските интернационалци во Бундеслигата денеска не се израдуваа на победа, односно Филип Миркуловски доживеа пораз со Вецлар, додека Мартин Томовски и ...
  сите 35 | | | веќе видена