Дури

  во

  Еве ти пари. За жена ти се зелените, а има и за децата. За нив се кафените, бил разговорот меѓу двајцата осомничени фудбалски судии во БиХ кои се дел од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во традиционалната кинеска медицина, се верува дека меурот од тотоаба има чудесни лековити својства и е најпознат како лек за артритис, крвоток и проблеми со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ја сакате топлата чоколада подготвена на сите можни начини, дури и со бела чоколада. Но не заборавајте на највкусните три комбинации, а доколку до сега не сте ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во традиционалната кинеска медицина, се верува дека меурот од тотоаба има чудесни лековити својства и е најпознат како лек за артритис, крвоток и проблеми со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи „Левица“ сподели информација за незаконски избркани од работа 250 работници. НЕЗАКОНСКИ ИЗБРКАНИ 250 РАБОТНИЦИ ОД КОНФЕКЦИЈА СТОБИ - ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Левица“ поднесе пријава до Државниот инспекторат за труд против велешката конфекција „Стоби“, откако неколку работници алармирале до партијата, дека ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Само уште Словенија треба да даде виза за транзит на 400 буриња со 11 опасни хемикалии од ОХИС, меѓу кои е и метил акрилат мономерот, изјави за Плусинфо Владо ...
  сите 232 | | | веќе видена

  Куќичката која се наоѓа на врвот на планината, со најубавиот поглед кој може да го замислите, а целосно бесплатна - постои. Единствената маана е тоа што не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Левицата поднесе пријава до Државниот инспекторат за труд против велешката конфекција „Стоби“ кога неколку работници алармирале до партијата дека директорот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Напредното учење на далечина е чекор напред во една област која е се поактуелна поради две причини – многу е практична и штеди ресурси. Тоа го сакаат нашите ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Новинарот Бранко Геровски во својата најнова колумна ги критикува измените на законот што се планира да се донесат а се однесуваат на ограничување на правото ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Охрид, 11. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Веселата математика на општина Охрид и градоначалникот Константин Георгиески е идентична со онаа на премиерот Зоран Заев ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Напреднато учење на далечина е чекор напред во една област која е се поактуелна поради две причини – многу е практична и штеди ресурси. Тоа го сакаат нашите ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Две години по настанот, денеска беше изречена казната за невестата од Албанија која ја отрула свекрвата со отровот фостоксин, а потоа го признала злосторството ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја предупреди ЕУ дека неговата држава би можела да ги ослободи припадниците на терористичката група Исламска држава и ...
  сите 220 | | | веќе видена

  Според активностите на Кина, може да се каже дека оваа земја ги освојува запуштените пространства на Сибир и рускиот Далечен исток. Имено, за Кинезите во ...
  сите 6 | | | веќе видена