Дури

  во

   Пред припадници на дијаспората во Детроит, Иванов кажа дека мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на уставното ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Жељко Миртовиќ бил на чекор во езерото во "Имагинариум" уфрли крокодил, дознаваат медиумите според извор на близок соработник. Сепак да се откаже од рептилот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Уставите андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Реал Мадрид се приклучува во трката за талентираниот Френки Де Јонг, „Кралевите“ се подготвени на Ајакс да му платат фантастични 80 милиони евра за 21 ...
  сите 72 | | | веќе видена

  „На православието му се заканува раскол, поголем од оној меѓу Истокот и Западот“, предупреди српскиот владика Иринеј Бачки по повод најавите на Вселенската ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По повод најавите на Вселенската патријаршија дека ќе и даде автокефалност на Укринската црква, што според него, може да се случи и во Македонија. Тој за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Уставите андамани не се напишани ниту преговарани, нив ќе ги дефинира Собранието со двотретинско мнозинство, порача министерот за надворешни работи Никола ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Вимблдон, кој се прослави како актер, Вини Џонс упати остри зборови до Пол Погба откако Французинот имаше замерки за тактиката на Жозе ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Гордана Јанкулоска, обвинета за злосторничко здружување пред изборите во 2011 и 2013 година во предметот на СЈО „Титаник“, во продолжение на денешните бомби во ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Како и секогаш, а по тоа се веќе одамна познати, фановите на Apple во редици со денови, дури кампуваат пред продавниците од компанијата, чекајќи го почетокот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија. Тој е срам за ...
  | | веќе видена | слични