Дури

  во

  На социјалните мрежи во Србија се појави ново видео кое покажува како претепаното девојче доживува насилство и надвор од училиштето.Веќе два дена трае бурата ...
  сите 12 | | | веќе видена

   Доколку сте здрави, сигурно веќе уживате во многу вода во текот на денот, но доколку имате некои од овие болки и болести, симптомите може да ги ублажите, па ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пилоти на патнички авион на компанијата "Air India" се соочиле со несекојдневен проблем поради кој летот морал да биде одложен цели три часа. Имено, голем рој ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Институт за безбедност, Виена Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сериозно дали сме самите свесни накај каде тераме. Полни со осуда и критика за се што гледаме по социјалниве медиуми, секој еден од нас, скриншотова, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија шпекулации дека другите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Откако европските лидери сè појасно навестуваат дека не може да стане збор за брзо членство на Западен Балкан во ЕУ, се појавија шпекулации дека другите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бизнисмен од Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пат-позиција по парламентарните избори во Израел: партијата Ликуд на премиерот Бенјамин Нетанјаху има еднаков број места со Сино-белиот сојуз на Бени Ганц. ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Руската гранична служба запленила два севернокорејски бродови во руските територијални води во Јапонското море, а биле задржани и 80 Севернокорејци откако ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
  сите 194 | | | веќе видена

  На Бони Стајнер ѝ е доделена титулата Модел на годината од страна на британскиот магазин Гламур, откако изгубила половина од својата тежина. Пред 4 години, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поминаа речиси две години откако угледниот "New York Times" и организацијата "The Stars Academy of Arts & Sciences" објавија виео снимки на кои пилотите на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, ...
  сите 4 | | | веќе видена