Дури

  во

  Во колумната за бугарскиот портал mediapool.bg , поранешниот македонски премиер, кој за бугарите во 90-те беше „најголемиот бугарски ас“, меѓу другото вели: ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Заврши жетвата на оризот. Оризопроизводителите не се задоволни ниту од квалитетот, ниту од откупната цена. Во моментот највисоката цена за оризовата арпа е 20 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „По стар бугарски обичај, на Бугаринот му доаѓа паметот следниот ден, па така е и со колегата Заев“. Ова во изјава за новинарите го истакна бугарскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Диего Марадона почина во средата во својот дом во Буенос Аирес на 60 години. Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет и многумина се многу тажни што еден ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Научниците открија што сочинува голем дел од привлечноста што ја чувствуваме Дали мислите дека ви се допаднале нечии очи, тело, усни? Вие сте во заблуда! ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Буџетот за 2021 година е буџет за одбраната на земјата како членка на НАТО Алијансата. Годинава покажуваме дека обврските, стандардите, критериумите кои што ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи се преплавени со информациите дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликаше со телото на Марадона бил убиен и фрлен во контејнер. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Над 1,300 луѓе во Велика Британија биле погрешно известени дека се позитивни на Ковид-19 после лабораториска грешка во државниот систем “NHS Test and Trace”. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи се преплавени со информациите дека еден од работниците од мртовечницата кој се сликаше со телото на Марадона бил убиен и фрлен во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ливерпул беше на чекор до победа од гостувањето кај Барнли, но домаќините со гол во судиското продолжение дојдоа до бод, ВАР дури четири пати не му одеше во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Буџетот за 2021 година е буџет за одбраната на земјата како членка на НАТО Алијансата. Годинава покажуваме дека обврските, стандардите, критериумите кои што ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски денешното свое обраќање на протестот за оставка на Заев и против распарчување на македонскиот идентитет, јазик и ...
  сите 202 | | | веќе видена