Дури

  во

  Вие од каде сте, од Македонија или од Северна Македонија? – ова прашање му го поставиле наши иселеници во Австралија на познат музичар кој што неодамна најави ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
  сите 391 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски одговарајќи на новинарски прашања во врска со повикот на премиерот Зоран Заев руските бизнисмени да инвестираат во земјата и ...
  сите 391 | | | веќе видена

  Децениската урбанизација на Скопје, големиот број нови згради и константното заменување на зеленилото со бетонски конструкции е тренд на кој се навикнаа ...
  | | веќе видена | слични

  Сулејман Величенствениот познат и како Кануни (Законодавецот) бил образован владетел. Тој зборувал 4 јазици: арапски, персиски, српски и чагатајски (стар облик ...
  сите 3 | | | веќе видена

  И после повеќе од две години, ни трага, ни глас, од реализација на проектот нов театар во Прилеп, кој го ветуваше градоначалникот Илија Јованоски пред ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На овогодишниот Светски ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со попреченост од Северна Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ќе дојде ли до раздор во партијата Форца Италија на Силвио Берлускони поради приближувањето до антимиграциската Лига на Матео Салвини, ќе се дознае од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Јане Велковски , единаесетгодишен застапник за деца со попреченост од С. Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За време на Студената војна овој авион можел да лета побрзо од било кој авион, но интересно е тоа што ниту 55 години после првиот лет, "Blackbird" е без ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Родителите на 17 деца решија децата да ја бојкотираат наставата додека не се реши проблемот. Директорот на училиштето за Канал 5 денеска потврди дека преставка ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На овогодишниот Светски ден на детето, единаесетгодишниот застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, Јане Велковски, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На годинешниот Светски ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со попреченост од Северна Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На 14 ноември 2019 година, на Општина Гостивар и се вратија одземените ингеренции во образованието . Овие надлежности и беа одземени по втор пат, БЕСПРАВНО, во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  11-годишниот Јане Велковски од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА) ќе говори на овогодинешниот Самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Да се има офицерски чин е голема чест, но уште поголема одговорност кон Армијата и татковината. Оваа ваша одговорност ќе треба да ја носите со достоинство како ...
  сите 120 | | | веќе видена