Дури

  во

  Зошто беше брзањето за парламентарни избори ако и после месец дена немаме активни институции а веројатно и следните 20 ќе бидат максимално искористени за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Престедателот на СОНК Јаким Неделков не е оптимист дека наставата во училиште може да се реализира на начинот што протоколарно министерството за образование го ...
  сите 577 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо ќе ја реши својата иднина по завршувањето на Лигата на шампионите, изјави неговиот агент. Бразилецот ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Голем број од наставниците во Германија, кои спаѓаат во ризични здравствени групи, побарале да бидат поштедени од работа во училиштата, но биле одбиени, објави ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Прочитајте 5 едноставни совети за сексот во стил на фенг шуи: 1. Топли бои. Црвена, светло сина, розова или праска – тоа се боите што би можеле да доминираат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ДА СЕ РАЗБЕРЕ ПРВО Ноќе, кога навредата е потешка, а простувањето полесно, зад нечистите стакла, патниците не ја гледаат природата туку своите души. Што да ѝ ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познато е дека Светлана Ражнатовиќ е многу блиска со својата сестра, без која нејзините деца Велjко и Анастасија не би можеле да си го замислат животот. Лидија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пред точно една година, Пирло се запиша во тренерско училиште. Пред две недели тој стана тренер на тимот на Јувентус У-23, кој се натпреварува во Серија Ц. ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Германските компании очекуваат дека мерките за ограничувања во јавниот живот, воведени како резултат на пандемијата коронавирусот, ќе бидат продолжени уште ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Нов, застрашувачки тренд се појави на социјалните медиуми и предизвика бура во јавноста Имено, родителите ги снимаат децата додека им го/ја покажуваат новиот ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) има нова девојка, која е дури 53 години помлада од него. Се работи за Марта Фашини, негова колешка од ...
  сите 15 | | | веќе видена