Димитрис Аврамопулос

  во

  Еврокомесарот за миграција, Димитрис Аврамопулос, одби да одговори на прашањето на дописничката на МИА од Брисел зошто не го поддржува Преспанскиот договор. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за миграција, Димитрис Аврамопулос, одби да одговори на прашањето на дописничката на МИА од Брисел зошто не го поддржува Преспанскиот договор. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за миграција, Димитрис Аврамопулос, одби да одговори на прашањето на дописничката на МИА од Брисел зошто не го поддржува Преспанскиот договор. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за миграција, Димитрис Аврамопулос, одби да одговори на прашањето на дописничката на МИА од Брисел зошто не го поддржува Преспанскиот договор. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчич, повтори дека ЕУ го поддржува Договорот од Преспа и дека ќе реагира штом биде усвоен, или не, во грчкиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Европската комисија се дистанцираше од коментарите на еврокомесарот за миграции, Димитрис Аврамопулос, во кои тој наведе дека преспанскиот договор не е ...
  сите 48 | | | веќе видена