Денвер

  во

  Без многу помпа, Американската служба за заштита на дивите животни ги отворила капиите на Националниот резерват за заштита на животната средина "Роки Флетс" на ...
  сите 3 | | | веќе видена

   Во 2015-та година, мојата девојка Ешли и јас, решивме да дадеме отказ од работите „од 9 до 5“ и купивме билети во еден правец од нашиот дом во Денвер до ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сузан Грин, уредничка на порталот "Colorado Independent" била уапсена во Денвер поради тоа што снимала полицајци откако уапсиле полугол Афроамериканец. Таа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Деветгодишно момче се самоубило откако четири дена било хомофобно злоставувано во училиште во Денвер, изјавила неговата мајка за американските медиуми. Лејла ...
  сите 3 | | | веќе видена

  9-годишниот Џемел Мајлс од Денвер извршил самоубиство бидејќи во училиште го злоставувале затоа што признал дека е геј, тврди неговата мајка. Невиното дете ...
  сите 4 | | | веќе видена

  9-годишно дете извршило самоубиство по четиридневно хомофобично злоставување во едно училиште во Денвер, изјавила неговата мајка за американските медиуми. Лиа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Трагедијата се случила во Денвер , во американската држава Колорадо. Мајката Леиа Пирс изјавила за медиумите дека синот летово и признал дека е геј. Џамал ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Извор: MИА Јутарњи лист – Загреб Повеќе од 50 години Британецот Гери Хедер бил убеден дека Земјата е топка. Потоа, во август 2015 година, во својот дом во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јутарњи лист – ЗагребПовеќе од 50 години Британецот Гери Хедер бил убеден дека Земјата е топка. Потоа, во август 2015 година, во својот дом во Хемпшир, го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Никола Јокиќ зад себе ја има најдобрата сезона во кариерата и луѓето од НБА му посветија седумминутно видео со најблескавите потези, во кои се истакнуваат ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тој бил уапсен во Бриџхемптон, државата Њујорк, а според властите имал во себе повеќе од 56 грама марихуана. Поранешниот играч на Денвер бил на задното седиште ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кошаркарот на Бруклин Нетс, Кенет Фарид беше уапсен во неделата откако беше обвинет за поседување на марихуана. Тој бил уапсен во Бриџхемптон, државата Њујорк, ...
  сите 4 | | | веќе видена