Бранислав Ивановиќ

  во

  Пред точно седум години во одличен и драматичен натпревар на „Енфилд“ Ливерпул и Челзи одиграа без победник 2:2, домаќините изедначија со голот во шестата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Една неверојатна ситуација се случи на „Енфилд“, на денешен ден пред седум години Уругваецот го шокираше светот со несекојдневен потег. На дерби дуелот во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Српската ѕвезда на руски Зенит, Бранислав Ивановиќ, кој е капитен на тимот од Санкт Петербург најавил за руските медиуми дека на својот соиграч Јури Жирков, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Од вчера ја започнавме редовната рубрика во секој трансфер период „Трансфери во живо“, па по денот во кој најголема вест беше враќањето на Ибрахимовиќ во Милан ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Српскиот ветеран низ гестикулации покажа дека има одредени тренерски вештини во себе, а тоа мина забележано од поширокиот аудиториум кој забележа една доста ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бранислав Ивановиќ е хит на социјалните мрежи откако се појави видео како ја објаснува тактиката додека седи на клупа, а камерата која врши пренос на големиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Луис Суарез е познат како пргав напаѓач кој влегува во жестоки дуели, а јавноста нема да ги заборави неговите испади кога ги гризна Бранислав Ивановиќ и Џорџо ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Челзи за нешто повеќе од еден час за првпат ќе игра против Ајакс во европските купови, од 18.55 часот ќе почне пресметката на „Амстердам“ арена, стадион кој ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Бранислав Ивановиќ цели девет години го носеше дресот на Челси и прерасна во фудбалска легенда на „Стемфорд Бриџ“, незаборавна етапа која направи Србинот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Челси, Бранислав Ивановиќ, во интервју за магазинот „Four Four Two“, рекол дека кога Роман Абрамович секојдневно ќе биде присутен на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Бранислав Ивановиќ цели девет години го носеше дресот на Челси и прерасна во фудбалска легенда на „Стемфорд Бриџ“, незаборавна етапа која направи Србинот ...
  сите 38 | | | веќе видена