Бранислав Ивановиќ

  во

  Луис Суарез ќе биде запаметен во фудбалската историја со фактот дека често знаеше дека ги гризне противниците на теренот. За време на неговата кариера имал три ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Победата на српската фудбалска репрезентација над Литванија не го „испра“ дебаклот на „орлите“ против Украина од 5-0, па Фудбалскиот сојуз на Србија денеска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Руските медиуми пишуваа за голем скандал кој го потресе фудбалот во оваа земја и во кој е вклучен играчот за врска на Авангард, Димитри Коробов, но тоа изгледа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Руските медиуми известуваат за голем скандал во тамошниот фудбал. Српскиот фудбалер Бранислав Ивановиќ предизвикал инцидент кога допинг-контролата сакала да го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Руските медиуми известуваат за голем скандал во тамошниот фудбал. Српскиот фудбалер, Бранислав Ивановиќ предизвикал инцидент кога допинг контролата сакала да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шампионското славје на „Камп ноу“ траеше доцна во ноќта. Барселона по 26-ти пат стана шампион на Шпанија, а фудбалерите заедно со публиката и своите семејства ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На вчерашната прослава на новата титула на Барселона, малиот Лаутаро Суарез го гризна својот татко, а социјалните мрежи и медиуми не го пропуштија овој момент. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денес ширум светот се одбележува Интернационалниот ден на Фудбалот и Пријателството. Оваа година, овој ден се одбележа во училишта и спортски академии во ...
  | | веќе видена

  Денес ширум светот се одбележува Интернационалниот ден на Фудбалот и Пријателството. Оваа година, овој ден се одбележа во училишта и спортски академии во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес ширум светот се одбележува Интернационалниот ден на Фудбалот и Пријателството. Оваа година, овој ден се одбележа во училишта и спортски академии во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вечерва во Белград се одржа 18-от граѓански протест „Еден од пет милиони“, што како што и беше најавено започна пред Владата на Србија, но најавеното протестно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вечерва во Белград се одржа 18-от граѓански протест „Еден од пет милиони“, што како што и беше најавено започна пред Владата на Србија, но најавеното протестно ...
  сите 11 | | | веќе видена