Брајант

  во

  Шпанија се искачи на кошаркарскиот врв со освоената втора светска титула. Црвената фурија беше убедлива против Аргентина во финалето со конечни 95:75 и сосема ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Америка во еден мирен и рутински меч против Полска славеше со 87:74 и го освои седмото место на Мундобаскетот, завршна позиција која никој не ја очекуваше од ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Големите очекувања од дрим тимот според Коби се производ на тоа што светот е опседнат со тоа дека Американците мора секогаш да доминираат. „Не е работа ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Коби Брајант вели дека американската кошаркарска репрезентација треба да се „навикне“ на поразите и да ја прифати новата реалност во губење на големите ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Коби Брајант вели дека американската кошаркарска репрезентација треба да се „навикне“ на поразите и да ја прифати новата реалност во губење на големите ...
  сите 271 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, нема ништо против тоа ако децата не играат кошарка во слободно време, туку се одлучат да танцуваат. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Владе Дивац ќе биде нов член на „Куќата на славните“ во НБА лигата, а неговиот поранешен соиграч од Сакраменто и репрезентацијата на Југославија, а сега и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Недоразбирањата помеѓу Шекил О’Нил и Коби Брајант го растури тимот на Лос Анџелес Лејкерс кој беше еден од најдоминантните тимови во историјата на НБА-лигата. ...
  сите 4 | | | веќе видена