Борко

  во

  Maкедонија вчерашниот натпревар против Шпанија го загуби со 11 поени (21:32) разлика, иако во првото полувреме бевме и тоа како достоен противник на европскиот ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Шпанија е една од оние селекции за кои ни треба повеќе од добра игра за да можеме да ја совладаме. Иако европскиот првак ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Во тек на СП во ракомет во Германија и Данска поддршка за македонските ракометари дојде и од маестро Симон Трпчевски. Тој од Њујорк, каде е на светска турнеја ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Додека трае светското првенство во ракомет, на кое македонските ракометари се најдоа во средиштето на јавни препирки околку тоа дали да се пее “Бисер ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Професорот Тито Беличанец побара суспензија за целата ракометна репрезентација, бидејќи ја пееја македонската песна „Бисер балкански“. Беличанец на Фејсбук, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во тек на СП во ракомет во Германија и Данска поддршка за македонските ракометари дојде и од маестро Симон Трпчевски. Тој од Њујорк, каде е на светска турнеја ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во тек на СП во ракомет во Германија и Данска поддршка за македонските ракометари дојде и од маестро Симон Трпчевски. Тој од Њујорк, каде е на светска турнеја ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Додека трае светското првенство во ракомет, на кое македонските ракометари се најдоа во средиштето на јавни препирки околку тоа дали да се пее “Бисер ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во екот на јавните препирки околку ракометниот национален тим кому симпатизери на СДСМ му забрануваат да ја пее “Бисер Балкански” а сервисот на албански јазик ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Професорот Тито Беличанец кој е голем поддржувач на Заев и СДСМ пораба суспензија за Борко и Стоилов, но и за целата ракометна репрезентација...Инаку на видео ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денес има слободен ден на Светското првенство пред утрешниот натпревар против актуелниот европски шампион Шпанија. Македонија ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Професорот Тито Беличанец кој е голем поддржувач на Заев и СДСМ пораба суспензија за Борко и Стоилов, но и за целата ракометна репрезентација... Инаку на видео ...
  сите 40 | | | веќе видена