Бенфика

  во

  Белгиецот Аксел Витсел е задоволен што се пресели во Борусија Дортмунд. – Трансферот во Борусија беше најдобро решение во мојата кариера. Никогаш претходно не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Белгиецот Аксел Витсел е задоволен што се пресели во Борусија Дортмунд.– Трансферот во Борусија беше најдобро решение во мојата кариера. Никогаш претходно не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лука Јовиќ е најголемото откритие оваа сезона во Бундеслигата и е најефикасниот напаѓач во Европа во моментов. Напаѓачот на Ајнтрахт има постигнато 12 гола на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Белгискиот репрезентативец Аксел Витсел ова лето реши да ги остави кинеските милиони и кариерата да ја продолжи во Европа, па се пресели во Борусија Дортмунд. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сепак, преговорите се во почетна фаза. Можеби Хименез побрза и веќе го пресели својот играч во редовите на „нероаѕурите“ или е сигурен дека неговиот играч ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите и Лигата на Европа им донесоа големи добивки на двајца редовни наши типувачи од Прилеп. Типувачот кој уплатил во „Прилеп 4“, со уплата од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Холандските медиуми пренесуваат како дел од навивачите на Бенфика ги нападнале оние на Ајакс пред еден хотел сместен недалеку од стадионот на португалскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 33 | | | веќе видена