Атлетико Мадрид

  во

  Европскиот и шпански шампион Барселона има намера да го засили нападот, а нов на листата желби е фудбалерот на Атлетико Мадрид, Диего Форлан. Претседателот на ...
  | | веќе видена | слични

  Наумоски се закотви во Примера Репрезентативниот напаѓач на Македонија, Илчо Наумоски, во следните три сезони ќе игра против Кака, Роналду, Меси, Анри, ...
  | | веќе видена | слични

  Барселона тргна по Форлан Откако не успеа да го доведе Давид Вилја на „Камп Ноу“, а многу веројатно ниту Давид Силва, Барселона се сврте кон третата опција - ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Реал Мадрид контра УЕФА Перес побара европска Суперлига Флорентино Перес, претседателот на Реал Мадрид, сака најбогатите фудбалски клубови да ...
  | | веќе видена | слични

  Ето во Манчестер, но кај Фергусон Напаѓачот на Барселона, Самуел Ето повторно е во центарот на медиумското внимание, бидејќи најновата приказна вели дека Ето ...
  | | веќе видена | слични

  Фудбалски вести Изненадувањето на Фергусон: Овен потпишува за Манчестер Ј. Мајкл Овен ги договори сите детали од договорот со Манчестер Ј. и уште вчера требаше ...
  | | веќе видена | слични

  Пандев сака во Шпанска лига Ако дојде понуда од шпански клуб нема да размислуваме многу, тврди менаџерот Карло Палавичино Најдобриот македонски фудбалер ...
  | | веќе видена | слични

  Проблеми за ексрепрезентативецот Каминеро шверцувал дрога Поранешниот шпански репрезентативец Хозе Луис Каминеро (41) е осомничен дека препродавал дрога. Тој ...
  | | веќе видена | слични

  Со годишна плата од пет милиони евра Агуеро е најплатен млад играч Според истражувањето на магазинот "Фудбол фајненс", најдобро платен играч на возраст до 21 ...
  | | веќе видена | слични

  МАНЧЕСТЕР Ј. По Агуеро со 52 мил. евра Манчестер Јунајтед сака да го привлече напаѓачот на Атлетико (Мадрид) Серхио Агуеро. Менаџерот сер Алекс Фергусон во ...
  | | веќе видена | слични

  Аргентинска старлета варакали тврди Водев љубов со Кун Агуеро Аргентинската старлета и танчарка Луисана Варакали во медиумите откри дека водела љубов со ...
  | | веќе видена | слични