Асад

  во

  Болтон се надева дека Русија ќе ја преиспита одлуката . Најавата за доделување современ антиракетен систем од Русија за сириската влада го вознемири регионот. ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави дека наскоро турската армија ќе воспостави безбедносни зони и источно од реката Еуфрат, нешто што сигурно нема ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Русија ќе ја снабди Сирија со ракетниот систем за воздушна одбрана „с-300“, како дел од мерките по уривањето на нејзиниот шпионски авион во близина на Латакија ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Русија оваа седмица претрпе жесток удар, откако сојузничката армија на Сирија сруши руски авион и според многумина, уште еднаш се покажа дека Владимир Путин не ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Авионот е соборен од сириската армија, но израелски авиони го принудија да влета во патеката на движење на сириските ракети, обвини Русија Русија соопшти дека ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Израел денеска изрази жалење за уривањето на руски авион Иљушин Ил-20 над Сирија, но потенцираше дека вината за инцидентот е на сириската противвоздушна ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Израел денеска изрази жалење за уривањето на руски авион Иљушин Ил-20 над Сирија, но потенцираше дека вината за инцидентот е на сириската противвоздушна ...
  сите 139 | | | веќе видена