Анжи

  во

  Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец кој ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Народот едвај чекаше да го види својот идол, човекот кој спектакуларно ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија против Мекгрегор, а на стадионот се виореа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Непоразениот светски првак во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, синоќа беше пречекан од илјадници сонародници на стадионот на Анжи во Махачкала. Човекот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ова е само бизнис, му кажал Конор МекГрегор на Хабиб Нурмагомедов. Ова го открива снимката од покрај оградата, која ги фати зборовите на преплашениот Ирец кој ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Рускиот тим Анжи е пред банкрот, и играчите веќе се заканиле дека немаат намера да го играат натпреварот со ЦСКА на 19 октомври поради неисплатени плати. Ова ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во раскошните вили во француските Антиби на далечниот, но битен 10. октомври 2008 година е организирана дотогаш ретко видена, извонредна забава. Домаќинот се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тренерот на ПСЖ Томас Тухел потврди дека Џанлуиџи Буфон ќе ги пропушти наредните два натпревари во првенството. Алфонс Ареола ќе добие шанса да застане на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Искусниот напаѓач на Камерун, Самуел Ето, најде нов клуб откако одлучи да го напушти Коњаспор ова лето. Поранешниот напаѓач на Барселона играше во Турција во ...
  сите 13 | | | веќе видена