Андоновски

  во

  Амбасадорката на Јапонија го посети Институтот по белодробни заболувања кај децата Козле-Скопје. Повод за посетата беше успешно изреализирана донација во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Проблемот со воздухот одамна не е само локален, тој ги надмина општинските рамки и ја засега веќе целата држава. Загадувањето ја зафати земјава како некаква ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Четвртиот Фестивал на европската литература „Букстар“ (BookStar / Книжевни ѕвезди), кој го организира издавачката куќа „Антолог“, ќе биде отворен со промоција ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Седум докажани и признати писатели од самиот книжевен врв на Европа, автори како Славенка Дракулиќ, Џамал Уаријачи од Холандија, Офејгур Сигурдсон од Исланд, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Четвртото издание на фестивалот на европската литература BookStar 2018, ќе биде отворено на 13 ноември со промоција на збирката раскази „Невидлива жена и други ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Директорите на двете болници за деца во метрополата, доктор Ангелчо Андоновски од Институтот за белодробни заболувања кај децата-Козле и докторка Катарина ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Четвртото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar 2018“ ќе биде отворено на 13 ноември со промоција на збирката раскази „Невидлива жена и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Решавање на проблемот со загадувањето беше едно од најголемите предизборни ветувања на Владата. Но и покрај надежите на Граѓанската иницијатива О2 за чист ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин никако да се справи со загадениот воздух во општината. И додека Марин ветуваше живот за сите во Аеродром, ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин никако да се справи со загадениот воздух во општината. И додека Марин ветуваше живот за сите во Аеродром, ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Скопје повторно смрди! Додека градоначалникот Петре Шилегов организира комични настапи во кои ја промовира својата неработа, Скопје се гуши во нечист воздух. ...
  сите 76 | | | веќе видена