Отстранета е блокадата на грчките фармери, Евзони прооден

Граничниот премин Евзони денеска е прооден за сите видови на возила, а блокадата од трактори е отстранета, информираат од Авто мото сојузот на Македонија. Од АМСМ додаваат дека на преминот нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија. Грчките земјоделците претходно соопштија дека напладне ќе почнат да се повлекуваат од блокадата. „Одлучивме во петок на пладне да започнеме да се ...

⇐ DailyФактор ⇒