Музика 24

На 16 јуни 1978-та година премиерно беше прикажан сега веќе култниот мјузикл “Брилијантин” (Grease), во кој главните улоги ги одиграа американскиот актер Џон ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатиот македонски рапер Тони Зен заедно со Пука Козметика направија хип-хоп забава за затворениците во Казнено поправниот дом Идризово. Забавата се случила ...
сите 3 | | | веќе видена

Овогодинешното 17-то по ред фестивалско издание на фестивалот на новосоздадени македонски и народни поп мелодии “Канеофест” ќе се одржи на 30-ти јуни за прв ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред само неколку дена на Градскиот плоштад во Скопје стартуваше 13-то издание на Фестивалот на улични изведувачи “Баскерфест 2018”. Шест дена од 12-ти до ...
сите 3 | | | веќе видена

Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполнети со различни музички доживувања на светско ниво, Авалон продукција се потруди оваа година во Скопје да ...
сите 2 | | | веќе видена

next