Музика 24

Македонската пејачка Елена Ристеска ќе биде специјална гостинка на концертот на Хари Мата Хари во Белград, кој ќе се одржи на 8-ми Март во „Сава центар“. Елена ...
сите 4 | | | веќе видена

Популарната пејачка Елена Велевска годинава имаше ран осмомартовски подарок за сите мајки, а нејзината песна “Една е мајка” особено ја расплака дијаспората. ...
сите 3 | | | веќе видена

Поп пејачот Милан Станковиќ минатиот викенд настапи во еден клуб во Виена во кој таа вечер наводно дошло до пукање. Како што пренесуваат балакнските медиуми, ...
| | веќе видена

Вечерва во Буши ресторанот кој што се наоѓа на Скопското кале се одржа промоцијата на најновиот албум на Верица Пандиловска “Само за тебе”, на кои што се ...
сите 7 | | | веќе видена

Запали град, запали клуб и “Calypso” се запали со излегувањето на сцена на Реља Поповиќ кои сите присутни со нетрпение го очекуваа. Прилеп викендов беше ...
сите 2 | | | веќе видена

next