Музика 24

На 22 март, овој четврток во 20 часот, Македонската филхармонија ќе настапи на свеченото отворање на годинашното издание на манифестацијата “Деновите на ...
сите 21 | | | веќе видена

Организаторите на овој голем музички спектакл уште еднаш со задоволство ве потсетуваат на големиот солистички концерт закажан на 28-ми април во ВИП Арена ...
сите 5 | | | веќе видена

Во организација на “Роса продукција”, под мотото “Сите мои песни” познатиот и популарен македонски фолк пејач Марјан Коцев ќе одржи свој голем солистички ...
сите 3 | | | веќе видена

Четврток е ден пред започнување на плановите за што и како за викенд. Ние од Музика24 од се срце Ви ја препорачуваме големата електронска забава со голем број ...
сите 2 | | | веќе видена

Минатогодишниот победник на “Ѕвездите на Гранд” според гласовите на публиката, Ристе Ристески ќе биде специјален гостин на големиот солистички концерт на ...
сите 9 | | | веќе видена

Уште едно големо изненадување од Авалон продукција. Тие со огромно задоволство ви ја најавуваат една од најуникатните музички појави воопшто во регионот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Најактуелниот македонски хип-хоп артист кој продолжува агресивно да го освојува бугарскиот музички пазар, вчера попладне го објави новиот проект на социјалните ...
сите 8 | | | веќе видена

На 23-ти февруари, онаа студена и помалку дождлива вечер, започнаа концертите и промоцијата на можеби еден од најемотивните македонски албуми досега излезени ...
сите 11 | | | веќе видена

next