Музика 24

Младински културен центар – Битола кој е официјален УНЕСКО младински клуб, по шести пат се вклучува во одбележувањето на Меѓународниот ден на џезот 30-ти април ...
сите 25 | | | веќе видена

Популарниот српски актер Иван Босиљчиќ кој деновиве со својот авторски проект „Неколку стихови за нас“ гостува во Скопје и Струмица, летово повторно ќе се ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот и популарен македонски музичар и гитарист Дамјан Пејчиноски неодамна за време на посетата во Цирих, Швајцарија сними видеоспот за хит песната “Ти не ...
сите 3 | | | веќе видена

Алтернативниот панк-рок состав The Hounds изработија видеозапис за песната “Заминувам од овде”. Текстот е на Леана Таќи, а аранжманот и продукцијата на Јордан ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската филхармонија со голема радост го најавува концертот “Четири годишни времиња” од Вивалди и Пјацола кој ќе се одржи овој четврток, на 26 април во 20 ...
сите 9 | | | веќе видена

next