Музика 24

Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполнети со различни музички доживувања на светско ниво, Авалон продукција се потруди оваа година во Скопје да ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден од најпознатите пејачи на српска народна музика Синан Сакиќ почина на 63-годишна возраст. Пејачот починал рано изутринава во Белград по долгата борба со ...
сите 59 | | | веќе видена

Неодамна познатиот македонски бенд “Либеро” промовираа нова песна едноставно насловена “Моја”, а истовремено и видео спот за истата. Како што дознава Музика24, ...
сите 11 | | | веќе видена

next