Музика 24

Сања Илиќ минатата година во Охрид ја доби наградата за животно дело и вети дека на идниот, јубилеен охридски фестивал ќе додје со својата група “Балканика”. ...
сите 11 | | | веќе видена

Како што не известуваат организаторите на веќе најавениот концерт на светски познатиот Шон Пол, со огромно жалење ги известуваат сите оние кои купиле карти за ...
сите 14 | | | веќе видена

Пред само неколку дена познатата македонска фолк пејачка Елена Велевска на својот Фејсбук профил напиша статус дека дефинитивно се разведува од сопругот кој ...
сите 10 | | | веќе видена

Легендарната ѕвезда, кралицата на соул музиката, Арета Френклин почина денеска на 76 години во Детроит, САД. Арета неодамна сериозно болна од канцер во ...
сите 49 | | | веќе видена

Првиот човек на најголемата српска продукција “Гранд”, Саша Поповиќ телефонски го побарал македонскиот пејач Стефан Величковски и го поканил повторно да се ...
сите 4 | | | веќе видена

После големиот скопски концерт кој што Македонската филхармонија го имаше на отворено, односно, во Градскиот парк насловен “Филхармонија на отворено”, тие сега ...
сите 8 | | | веќе видена

next