Музика 24

Влатко Лозаноски неодамна на своите профили кои тој ги има на социјалните мрежи, на големо ја најавуваше својата нова песна која го носи насловот “Јако, јако”. ...
сите 7 | | | веќе видена

Пред и после многубројните музички настани, време е да ве потсетиме и за еден музички сет кој што ќе се случува на 4-ти јули во “Epicentar” со почеток од 19 ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 5-ти јули во Олимпискиот базен “Император” (летна бавча “Барон”) во Битола познатата и популарна македонска фолк ...
сите 5 | | | веќе видена

Организаторите на најголемиот фестивал во Југоисточна Македонија “Струмица опен фестивал“ ја објавија целосната програма на овогодинешното 7-мо издание на ...
сите 14 | | | веќе видена

next